TKO?
Bruno Rocca preuzeo je vođenje obiteljskog posla od svog oca 1978. godine. Nakon preuzimanja, počinje punjenje vina u boce i uskoro se etablira kao jedan od najboljih proizvođača u Barbarescu, ponajviše zahvaljujući svojim vinogradima na cijenjenom položaju brda Rabajà. Danas Bruno vodi imanje od 15 hektara s kćeri Luisom i sinom Francescom, te ima ukupnu proizvodnju od oko 65.000 boca.
GDJE?
Mlade loze Nebbiola, u vlastitim vinogradima Bruna Rocca-e, dale su plodove za ovo vino. Loze stare 6 do 7 godina, protežu se na vinogradu brda Barbaresca, između gradova Barbaresco i Neive, u regiji Langhe. Tlo je karakterizirano bijelim i plavim mramorom te slojevima pijeska – bogato je vapnencem i mikroelementima koji su idealni za Nebbiolo.
ZAŠTO?
“Fralù” Bruna Rocca-e izvrstan je Nebbiolo. Oni koji poznaju Langhe znaju da je Bruno Rocca postao mjerilo, obitelj koja se uvijek posvetila vinu i održavala seljačko podrijetlo. Prvotno je grožđe bilo vinificirano kako bi se proizvela vina koja će se prodavati u velikim količinama kupcima koji dolaze u vinariju, ali prelaskom vinarije u ruke Bruna Rocce 1978. godine, obiteljsku vinarija se okreće punjenju vina u boce. Tako je nastao temelj langheske enologije koji nam daje ovaj “Fralù”, Nebbiolo koji je napravljen od grožđa iz najmlađih vinograda, na lozama starim između 6 i 7 godina, i ostavljen da macerira u čeliku 7-10 dana kako bi se sačuvao buket svježeg voća i karakteristična svježina.